O nás

SportZoo je slovenským, medzinárodne pôsobiacim výrobcom populárnych športových zberateľských kartičiek. 

 

Pred vznikom SportZoo zažívalo športové zberateľstvo na Slovensku útlm, hoci v zahraničí koncept športových kartičiek úspešne fungoval. Ako aktívni zberatelia českých a svetových kartičiek sme nevideli dôvod, prečo by niečo podobné nemohlo fungovať aj u nás…

 

 

2016 - Prelomový rok pre slovenských zberateľov 

 

Revolúciou zberateľských kartičiek na Slovensku bol rok 2016. Nebáli sme sa osloviť vtedajšieho prezidenta slovenskej hokejovej ligy Richarda Lintnera a následne vznikla prvá kolekcia SportZoo kartičiek.

 

Na kartičky slovenskej hokejovej súťaže sme čakali vyše 20 rokov. Po hokejových kartách Tipsport ligy 2016/17 sa len tak zaprášilo. Vďaka prejavenej priazni a záujmu zberateľov neostalo iba pri jednej kolekcii a kolekciám slovenskej najvyššej hokejovej súťaže sa venujeme dodnes.

Obrázok o nás

2017 - K hokeju pribudol futbal

 

Rok po vydaní hokejovej kolekcie sme uzatvorili spoluprácu s futbalovým zväzom, ktorá vyústila do novej pravidelnej kolekcie s názvom Futbalové Slovensko, ktorú neskôr nahradila kolekcia Slovenskí Sokoli.

 

 

2018 - Prvá kartička s kúskom dresu 

 

Našou doménou je neustále posúvanie hraníc v kvalite a vizuáloch vyrobených kartičiek. V roku 2018 sme zaznamenali veľký míľnik. Prvýkrát v histórii sme na Slovensko priniesli kartičky s kúskom hraného dresu (tzv. jersey karty) z našej produkcie, ktoré vyšli v kolekcii Tipsport ligy 2018/19.

 

V súčasnosti tvoríme kartičky s rôznymi kúskami hraných materiálov v podobe dresov, hokejok, štucní, kopačiek, rukavíc či korčúľ, vrátane tzv. booklet kartičiek, ktoré možno nadnesene označiť ako leporelo.

Obrázok o nás

2019 - Zberateľská premiéra kariet Oktagon MMA

 

Po troch rokoch pravidelnej produkcie zberateľských kariet sme sa úspešne etablovali ako spoľahlivý výrobca zberateľských kartičiek a nadviazali sme spoluprácu s prestížnou organizáciou Oktagon MMA.

 

 

2020 - Vstup na český trh kolekciou FORTUNA:LIGY

 

O rok neskôr sme sa rozhodli po 20 rokoch prinavrátiť českým zberateľom radosť z futbalových kartičiek domácej ligovej scény. Vznikla tak ďalšia stabilná a medzi fanúšikmi populárna kolekcia FORTUNA:LIGY.

 

 

2021 - Rozšírenie portfólia o český hokej

 

V sezóne 2021/22 sme prvýkrát v spolupráci s BPA začali vydávať aj kartičky českej najvyššej hokejovej súťaže, kde sa – ako to u nás býva zvykom – snažíme každý rok priniesť na trh množstvo zberateľských noviniek.

Obrázok o nás

2022 - Prvá automatická linka 

 

Spustením našej prvej automatickej linky na plnenie a balenie kartičiek sme dosiahli významný míľnik v napredovaní celej spoločnosti. Stroj, ktorý sme sami navrhli, bol prvýkrát využitý na zabalenie 1. série kartičiek FORTUNA:LIGA 2021/22.

 

Okrem toho sme v roku 2022 vydali našu prvú kolekciu oficiálnych kartičiek slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorá mala u zberateľov obrovský úspech a do pár dní sa beznádejne vypredala.

 

 

2023 - Expanzia do zahraničia

 

Popri pravidelnej tvorbe kolekcií pre slovenský a český trh v podobe zberateľských kartičiek domácich hokejových a futbalových súťaží, slovenskej hokejovej reprezentácie a zápasníckej organizácie Oktagon MMA sa po novom chystáme osloviť aj zberateľskú komunitu v Poľsku.

 

V sezóne 2023/24 sa môžu fanúšikovia tešiť na futbalové kartičky PKO Bank Polski Ekstraklasy z dielne SportZoo.

Obrázok o nás

Môžte nás sledovať na týchto sociálnych sieťach

  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete

Oficiálny výrobca kartičiek

company logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logo