O nás

Spoločnosť SportZoo je od roku 2016 slovenským výrobcom populárnych zberateľských kartičiek a samolepiek s certifikátom FSC.

 

Koncom 90-tych rokov sa aj na Slovensku stalo zberateľstvo kartičiek veľmi obľúbeným, predovšetkým hokejové kartičky zaplavili náš trh a tejto krásnej záľube postupne podľahlo mnoho športových fanúšikov. V novinových stánkoch sa dali bežne kúpiť balíčky hokejových kartičiek NHL či dokonca aj slovenskej a českej ligy. 

Okolo nich sa začala formovať početná komunita, ktorá sa rozširovala o vášnivých zberateľov hlavne počas zlatej éry slovenského hokeja a otvorila dvere prvým burzám, na ktorých sa zberatelia pravidelne stretávajú dodnes.

Obrázok o nás

S úpadkom úspechov slovenskej hokejovej reprezentácie ako aj neustále nižším počtom Slovákov v NHL nastal útlm aj vo svete zberateľov kartičiek. Aktívne sa tejto vášni naďalej venovalo niekoľko desiatok najväčších priaznivcov, ktorí sledovali najmä vývoj kartičiek v Amerike. Postupne sa popri základných, limitovaných či podpisových kartičkách stávali čoraz bežnejšími aj kartičky s autentickým kúskom hraného dresu (jersey karty), kúskom výšivky z dresu (patch karty) či celým písmenkom z menovky dresu hráča (letters karty). Ich obsah korešpondoval aj s ich hrúbkou, ktorá výrazne prevyšovala bežné kartičky. Získavali ich predovšetkým od amerických zberateľov, pretože kartičky sa z novinových stánkov a iných predajní u nás postupne vytrácali.

 

My sme tiež patrili medzi aktívnych zberateľov, navštevujúcich burzy či zberateľské fóra. Zaujímali sme sa predovšetkým o kartičky slovenských hokejistov a keďže ich počet v NHL rapídne klesal, o to viac pozornosti sme venovali kartičkám českej ligy, ktoré úspešne vychádzajú od 90-tych rokov. Nevideli sme dôvod, prečo by niečo podobné nemohlo fungovať aj u nás...

Obrázok o nás

Prelomový rok pre slovenských zberateľov kartičiek

Revolúciou zberateľských kartičiek na Slovensku bol rok 2016. Zakladateľ spoločnosti SportZoo Daniel Mrva sa vtedy dohodol na vydaní prvej kolekcie kartičiek najvyššej slovenskej hokejovej ligy s jej novým prezidentom Richardom Lintnerom, ktorý videl a zúročil potenciál tohto produktu.

 

Zberateľské kartičky hokejovej Tipsport ligy 2016/17 sa stali prvou slovenskou kolekciou po vyše dvadsiatich rokoch. Celý náklad kolekcie sa rýchlo vypredal a oživil zašlú slávu zberateľstva najmä u tých, ktorí tejto vášni prepadli ešte na prelome milénia. 

 

Vďaka prejavenej priazni a záujmu zberateľov neostalo iba pri jednej kolekcii. Odvtedy sa spoločnosť SportZoo venuje výrobe zberateľských kartičiek naplno, snaží sa každou kolekciou zvyšovať level svojich kartičiek a uspokojiť nároky zberateľov porovnávajúcich naše kartičky najmä s tými americkými. 

Obrázok o nás

V tomto smere bola prelomovou v poradí tretia kolekcia hokejových kartičiek Tipsport ligy zo sezóny 2018/19, ktorá obsahovala prvú jersey kartičku s kúskom dresu hráča od SportZoo. Dlho na seba nenechala čakať ani prvá patch kartička s kúskom výšivky, ktorá sa prvýkrát objavila v hokejovej kolekcii Tipsport liga Winter Classic 2019. V tejto kolekcii mohli prvýkrát zberatelia nájsť aj veľmi obľúbené letters kartičky s písmenkom z menovky hráča. Rok 2019 priniesol ešte 2 novinky. V kolekcii Futbalové Slovensko 2019/20 kartičku reprezentantov s kúskom ich štucne a v kolekcii Tipsport liga 2019/20 už aj s kúskom hráčovej hokejky.

 

V trende rýchleho napredovania chce SportZoo naďalej pokračovať, prinášať čoraz viac zaujímavých kolekcií z rôznych oblastí športu a rozširovať komunitu zberateľov športových kartičiek na Slovensku. Pri výrobe dbáme na ochranu životného prostredia. Kartičky tlačíme s certifikátom FSC označujúci výrobky, ktoré pochádzajú zo zodpovedne obhospodarovaných lesov. Zaručuje, že drevo bolo vyťažené a spracované environmentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne. Výmenou za kartičky tiež motivujeme zberateľov k recyklácii penových výplní, ktoré sú súčasťou niektorých balení.

 

Pre celospoločenský prínos zakladateľ Daniel Mrva založil aj občianske združenie SportZoo pomáha, ktorého cieľom je rôznymi zberateľskými aktivitami pomáhať zdravotníckym organizáciám, chorým či inak znevýhodneným ľuďom ako aj podporovať športové talenty či kluby v ceste za ich snami.

Obrázok o nás

Môžte nás sledovať na týchto sociálnych sieťach

  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete
  • Ikona socialnej siete

Oficiálny výrobca kartičiek

company logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logocompany logo