12.06.2021

Prečo sa zvýšila cena boxov Tipos extraligy? (Q&A 001)

Vydanie druhej série kolekcie hokejových kartičiek Tipos extraliga 2020/21 klope na dvere. Pred spustením predaja na našich sociálnych sieťach už tradične predstavujeme vzhľad kariet, checklist či plnenie a cenu boxov. Práve cena boxov je zo strany viacerých zberateľov diskutovanou témou, preto by sme na jemné navýšenie radi reagovali.

Cena a plnenie boxov sa pri druhej tohtosezónnej kolekcii mierne zmenili.

Za hobby box s obsahom 18 balíčkov po 6 kariet zaplatíte 35,82 €, pričom cena hobby balíčku ostáva nezmenená, 1,99 €.

Premium box s 8 balíčkami po 10 kariet stojí 65 €.

Exclusive box s 25 hokejovými kartičkami zberateľa vyjde na 95 €.

Premium a Exclusive boxy zdraželi o 5 eur. Prečo?

Pri tvorbe zberateľských kartičiek z našej dielne sa snažíme byť čo najviac transparentní a inak tomu nebude ani teraz.

Okrem transparentnosti sa chceme každou kolekciou zlepšovať a aj v rámci technologických postupov výroby prinášať na trh čo najkvalitnejšie kartičky.

V pripravovanej druhej sérii extraligových kartičiek prinášame hneď niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré majú priamy vplyv na samotnú cenu kolekcie:

  • prevedenie nových setov kartičiek by malo byť opäť o niečo lepšie. Punc vyššej kvality im dodá obojstranné lakovanie, ktoré je pri druhej sérii novinkou

  • v druhej sérii majú zberatelia výrazne vyššiu možnosť na zisk hrubších, memorabilia kariet. Je ich skutočne požehnane a to aj vďaka novému setu Unique Mark s nízkou limitáciou, ktorý – veríme – budú krásnym oživením mnohých zbierok

  • samostatnou kategóriu sú booklet kartičky. Na slovenskom trhu ide vôbec o prvotiny. Sme nadšení z toho, že sa nám ich podarilo uviesť na trh a veríme, že booklety talentovaných mladíkov Dalibora Dvorského, Filipa Mešára a Šimona Nemca si nájdu svojich priaznivcov po celom Slovensku

  • spomínanému trojlístku nadaných hráčov sme sa v druhej sérii venovali v špeciálnom sete Super Talents, na ktorých si zberatelia môžu všimnúť zaujímavú reliéfnu razbu

Viacero noviniek na čele s bookletmi majú za následok doteraz suverénne najvyššie výrobné náklady na kolekciu, no veríme, že napriek miernemu navýšeniu ceny niektorých produktov si druhú sériu kartičiek extraligy obľúbite, oceníte ich kvalitu a po otvorení prvých balíčkov či boxov namiesto sklamania zavládne nefalšovaná radosť z nových kartičiek.

Sme radi, že vôbec prvýkrát vydávame v rámci "jarnej" kolekcie aj Hobby balenie s klasickými balíčkami. Napriek ich neporovnateľne nižšiemu nákladu oproti 1. sérii sa nám podarilo zachovať obvyklú cenu balíčka na 1,99 €.

Evidujeme aj nespokojnosť s nižším počtom kartičiek v boxoch, no keďže ide o druhú tohtosezónnu kolekciu, základný set nie je dostatočne široký na to, aby sme mohli zachovať kvantitatívne plnenie z prvej série. Nižší počet kartičiek však ide na úkor základného setu, nie inzertov či memorabilia kariet.

Rovnako nás veľmi mrzia konšpirácie o tom, že kartičky Tipos extraligy odsúvame na druhú koľaj a nie sú pre nás (napr. oproti futbalovým kartičkám českej FORTUNA:LIGY) dostatočne atraktívne, čo nás mrzí, keďže kartičkám Tipos extraligy venujeme v rámci príprav najviac našich časových a ľudských zdrojov, čo potvrdzuje aj najväčší rozsah tejto kolekcie spomedzi ostatných.

Vydanie 2. série až po sezóne taktiež vnímame veľmi negatívne a je aj pre nás obrovskou komplikáciou, no všetko súvisí so špecifickou sezónou a podmienkami, aké počas nej vládli. Najskôr sa ligový ročník začal až o mesiac neskôr, následne sa kvôli pandemickej situácii, ktorá výrazne ovplyvnila všetky výrobné procesy, posunulo vydanie 1. série o takmer 2 mesiace a tento posun automaticky posunul aj plánované vydanie 2. série. Zodpovedne môžem povedať, že sme spravili všetko pre to, aby bola kolekcia vydaná čo možno nasjkôr a dúfame, že podobná situácia sa už nebude opakovať.

Ďakujeme za trpezlivosť s vydaním a taktiež za Vašu podporu.

Daniel Mrva, zakladateľ SportZoo

 

Q&A (otázky a odpovede) je nová pravidelná rubrika, v ktorej budeme prostredníctvom našich blogov reagovať na Vaše (najčastejšie) otázky.  


Ďalšie články

Oficiálny výrobca kartičiek