05.10.2020

Najznámejšie burzy zberateľov hokejových a futbalových kartičiek

Stretnutie zberateľov hokejových kartičiek (či futbalových kartičiek) nie je žiadnym prežitkom 90. rokov. Počet búrz na Slovensku vzrastá, čo je veľmi pozitívna správa.

Pripravili sme si stručný prehľad tých najznámejších (a tých, ktoré sa podarilo dohľadať :) ), nech sa páči:


Burza Zvolen

V roku 2015 sa rozbehla burza vo Zvolene. Mesto pod Pustým hradom sa stalo útočiskom mnohých zberateľov hokejových a futbalových kartičiek.

Ako to už býva zvykom, na burze sa častokrát objavia aj zaujímaví hostia. Svojou prítomnosťou zberateľov potešili mená ako Miloš Roman, Michal Ivan, Peter Pucher, Richard Lintner či Rastislav Pavlikovský.

Jednou z hlavných domén burzy je výborný servis okolo organizácie burzy a ako sme už aj avizovali, fanúšikov vždy potešia známe hokejové mená v úlohe hostí. Aktuálne informácie ohľadom zvolenskej burzy nájdete na ich Facebooku.

Najbližšia burza: vzhľadom k aktuálnej situácii na Slovensku termín nie je stanovený


Burza Košice

Po dvoch veľkých prešovských burzách na miestnom hokejovom štadióne ostala na východe v rámci stretávania sa zberateľov hokejových kartičiek veľká diera.

Po niekoľkých rokoch sa však miestna komunita zberateľov z okolia Košíc vzchopila a prinavrátila tradičné burzy na východ Slovenska. Tzv. „Kexpo“ sa aktuálne teší čoraz vyššej popularite. A to predovšetkým vďaka zanieteným zberateľom a kvalitnej organizácii. Aktuálne sa burza usporadúva zhruba raz za tri mesiace.

Veľkou prednosťou košických búrz sú hostia. Fanúšikovia mali možnosť nechať si podpísať kartičky či diskutovať s hviezdami svetového rangu ako Ladislav Nagy, Jozef Stümpel či Igor Liba. Na najbližšej burze sa predstaví ďalšie veľmi zaujímavé slovenské hokejové meno... Viac sa už ale dozviete na ich facebookovej stránke.

Najbližšia burza: termín nie je stanovený


Burza Bratislava

Neoddeliteľnou súčasťou búrz zberateľov kartičiek bola bratislavská burza v klube Valčík na Podkolibskej ulici. Bola jednou z najznámejších na Slovensku a mala svoju vyše 15-ročnú históriu.

„Burzovanie“ v Bratislave na chvíľu ustálo, no do organizácie sa pustili ďalší zapálení zberatelia, ktorí sa rozhodli obnoviť pravidelné stretnutia zberateľov hokejových kariet z Bratislavy a okolia. Stretnutia sa konajú v Kultúrnom dome Jarovce na Jantárovej 107, aktuálne informácie sa dozviete v ich skupine na Facebooku.

Najbližšia burza: 14. november 2020


Burza Nitra

Zberateľov hokejových kartičiek pribúda a „dopyt“ po burzách výrazne prevyšuje ponuku. V roku 2019 sa tak stretli aj zberatelia z Nitry a okolia. O skvelú atmosféru a tisíce kartičiek či tombolu nebola núdza. Organizátori nastavili pomyselnú latku vysoko.

Najbližšia burza: aktuálne nie je stanovený termín, všetky potrebné informácie ale nájdete na ich facebookovej stránke


Burza Komárno

V lete sa organizovalo Stretnutie zberateľov Komárno Summer 2020 vol. 1 v Komárňanskej kajakárni. Šlo o prvú burzu v tejto lokalite, no je možné, že nebude posledná...


Organizujete burzu/stretnutie zberateľov hokejových kartičiek (alebo futbalových kartičiek) a radi by ste s nami spolupracovali či poprosili o dar do tomboly? Neváhajte nás kontaktovať.

Sme veľmi radi, že aj prostredníctvom našich produktov a kartičiek môžeme podporovať konanie búrz a byť súčasťou čoraz širšej komunity zberateľov kartičiek na Slovensku.


Ďalšie články

Oficiálny výrobca kartičiek